Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Section III high school sports schedule, scoreboard and live stream info for June 10 | #sports | #elderly | #seniors – Active Lifestyle Media

Follow or share

SportsSection III high school sports schedule, scoreboard and live stream info for June 10 | #sports | #elderly | #seniors

Section III high school sports schedule, scoreboard and live stream info for June 10 | #sports | #elderly | #seniors


The Section III high school sports schedule, scoreboard, and live stream links for Thursday, June 10. Syracuse.com is the only place to find a comprehensive schedule of all high school sporting events in Section III. Please check back for schedule and scoreboard updates.

Boys Tennis

Class A and Class C-1 sectional competition, 8:30 a.m,, at Utica Parkway Tennis Courts

Baseball

Class AA

Cicero-North Syracuse at West Genesee 4:30 p.m. Pre-Game

Rome Free Academy at Baldwinsville 5 p.m. Pre-Game’

Class A

Christian Brothers Academy at Cortland 5 p.m. Pre-Game

Auburn at Whitesboro 5 p.m. Pre-Game

Class B-1

Homer at South Jefferson 5 p.m. Pre-Game

Marcellus at Camden 5 p.m. Pre-Game

Class B-2

Holland Patent at Cazenovia 4:30 p.m. Pre-Game

Little Falls at Skaneateles 5 p.m. Pre-Game

Class C-1

Pulaski at Cooperstown 5 p.m. Pre-Game

Port Byron at Thousand Islands 5 p.m. Pre-Game

Class C-2

Morrisville-Eaton at West Canada Valley 5 p.m. Pre-Game

Weedsport at Beaver River 5 p.m. Pre-Game

Class D

DeRuyter at New York Mills 5 p.m. Pre-Game

Copenhagen at Poland 5 p.m. Pre-Game

Boys Lacrosse

Class A

Liverpool at Baldwinsville 7 p.m. Pre-Game | Live stream

Cicero-North Syracuse at West Genesee 7 p.m. Pre-Game | Live stream

Class B

Auburn at Fayetteville-Manlius 7 p.m. Pre-Game | Live stream

Watertown at East Syracuse Minoa 7 p.m. Pre-Game | Live stream

Class C

New Hartford @ Jamesville-DeWitt, 5:00 pm Pre-Game

Homer @ Christian Brothers Academy, 5:00 pm Pre-Game | Live stream

Class D

LaFayette at Skaneateles 5 p.m. Pre-Game

General Brown at Westhill 6 p.m. Pre-Game | Live stream

Girls Lacrosse

Class A

Christian Brothers Academy at Baldwinsville 5 p.m. Pre-Game | Live stream

Cicero-North Syracuse at West Genesee, 5 p.m. Pre-Game | Live stream

Class B

Watertown at Fayetteville-Manlius, 5 p.m. Pre-Game | Live stream

Central Square at Auburn 7 p.m. Pre-Game | Live stream

Class C

New Hartford at Fulton,7 p.m. Pre-Game

Jamesville-DeWitt at Homer,7 p.m. Pre-Game | Live stream

Class D

Westhill at South Jefferson, 6 p.m. Pre-Game | Live stream

General Brown @ Skaneateles, 5:00 pm Pre-Game

Softball

Class AA

Baldwinsville at Cicero-North Syracuse, 5 p.m. Pre-Game

Fayetteville-Manlius at Liverpool, 5 p.m. Pre-Game

Class A

Whitesboro at Jamesville-DeWitt, 5 p.m. Pre-Game

Auburn at Chittenango, 5 p.m. Pre-Game | Live stream

Class B

Oneida at Holland Patent, 5 p.m. Pre-Game

Camden at Marcellus, 5 p.m. Pre-Game

Class C

Adirondack at Cooperstown, 5 p.m. Pre-Game

Pulaski at Thousand Islands, 5 p.m. Pre-Game

Class D

Bishop Ludden at Hamilton, 5 p.m. Pre-Game

Lyme at Poland, 5 p.m. Pre-Game



Clink Here For The Original Source

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Leave a Reply